Mapa sytuacyjno wysokościowa do celów projektowych

Mapa sytuacyjno – wysokościowa

Niektóre z formalności związanych z budową domu, musisz zrealizować w biurze geodety. W przypadku tworzenia map czy wytyczenia budynku warto szukać kontaktu z geodetą o wiele wcześniej, by oczekiwanie na termin czy wykonanie samych prac, nie opóźniało całej inwestycji. Interesuje Cię mapa wysokościowa do celów projektowych? Sprawdź, co musi zawierać, gdzie ją wykonać i ile kosztuje.

Mapa sytuacyjno wysokościowa do celów projektowych – kto ją dla Ciebie wykona?

Mapy są bardzo ważnym elementem w planowaniu budowy każdej nieruchomości. Każdy obiekt stanowi element większej czy mniejszej całości. Wszystko musi tutaj pasować i dobrze współgrać, zarówno jeśli chodzi o media, przyłącza, jak i drogi czy podjazdy. Architekt niczego nie zdziała, bez odpowiednich pomiarów i obliczeń. W tym celu powstaje właśnie mapa sytuacyjno – wysokościowa do celów projektowych. Dlatego, że mapa musi zawierać jak najbardziej aktualne dane, konieczne jest wezwanie do jej wykonania geodety z odpowiednimi uprawnieniami, który uwzględniając najbliższe sąsiedztwo, sporządzi właściwy dokument. Taka mapa sytuacyjno wysokościowa do celów projektowych musi zawierać:

  • wszelkie uwarunkowania w najbliższym sąsiedztwie – linie zabudowy, parkingi, podjazdy, skwery,
  • media, które podłączone są do obiektu, jak i te z których korzystają sąsiedzi,
  • oznaczenie wszystkich sieci, znajdujących się na danym terenie – sieć wodociągowa, gazowa, ciepłownicza, telekomunikacyjna, czy energetyczna,
  • kontury wszystkich zabudowań w najbliższej okolicy,
  • legenda z opisem wszystkich skrótów czy linii biegnących na mapie.

Kiedy takie mapy są wymagane?

Mapy sytuacyjno wysokościowe (https://geo-osnowa.pl/mapa-sytuacyjno-wysokosciowa.php) należy przedłożyć w powiatowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, kiedy:

  • planujesz budowę domu, czy każdej innej nieruchomości,
  • kiedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę,
  • kiedy planujesz budowę przyłączy.

Trzeba jednak dodać, że również każda zmiana zagospodarowania przestrzennego, wymaga aktualizacji mapy. To oznacza więc, że takie mapy sytuacyjno wysokościowe niezbędne będą przy rozbudowie budynku. W takim przypadku jednak uprawniony geodeta powinien nanieść szkic planowanej budowy. Geodeci z Geo – Osnowa zajmą się zarówno stworzeniem mapy przed rozpoczęciem budowy nowego obiektu, jak i w sytuacji rozbudowy już istniejącego budynku.

Mapa sytuacyjno wysokościowa koszt

Udając się do geodety z prośbą o stworzenie takiej mapy, musisz się liczyć z rachunkiem w okolicach między 500 a 1000 złotych. Wszystko jednak zależy od:

  1. lokalizacji,
  2. ilości nanoszonych zmian,
  3. wielkości działki,
  4. oraz od terenu, na którym planowana jest budowa.

Pod frazą mapa sytuacyjno wysokościowa koszt znajdziesz informacje, dotyczące regionu, w którym planujesz budowę domu. Jeśli zadzwonisz do Geo – Osnowa, to uzyskasz bliższe informacje na temat cen w Warszawie i okolicach. W ramach danej ceny uzyskasz też niezbędną ilość kopii takiej mapy, również w digitalnej wersji. Warto uzgodnić z geodetą, czy w ramach ceny firma zrealizuje też wszelkie niezbędne formalności, związane z przekazaniem mapy do właściwego urzędu. Wpisz w wyszukiwarkę mapa sytuacyjno wysokościowa koszt Warszawa albo zadzwoń do nas, by dowiedzieć się, ile zapłacisz za wykonanie mapy. Ceny w internecie są zawsze orientacyjne, ponieważ wiele zależy od szczegółów samego zlecenia. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z naszym biurem.

admin